Drukarki – czym różnią się starsze i młodsze modele?

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Na rynku możemy odnaleźć wiele modeli drukarek. Firmy prześcigają się w nowościach, aby tylko przyciągnąć klientów do swoich produktów. Które modele zatem są lepsze – czy te starsze, a może te nowsze. Oczywiste jest, że te nowsze z pewnością posiadają o wiele więcej funkcji niż starsze, ale czy są lepsze?

Różnice między starszymi a nowszymi modelami są widoczne gołym okiem. Kiedy na rynek wchodziły pierwsze drukarki były bardzo głośne. Używa się ich do dnia dzisiejszego (drukarki igłowe), jednak wymagają one specjalnego papieru i są bardzo głośne. Ich mankamentem jest również to, że nie wszystko można na nich wydrukować. Są one przystosowane do pewnego typu oprogramowania i tylko dla niego potrafią robić wydruki. Drukarki igłowe są na pewno tańsze w eksploatacji niż drukarki nowego typu. Dodatkowo środowisko pracy i słaba jakość papieru sprawiają, że można je zastosować w sytuacjach, gdzie niemożliwe jest użycie nowszych drukarek laserowych i atramentowych.

Nowsze drukarki (choć nadal zaliczające się do starszych modeli) charakteryzują się tym, że pasują praktycznie do każdego oprogramowania, a co za tym idzie można na nich wydrukować wszystko. Ich mankamentem może być to, że często nie są wielofunkcyjne. Radzą sobie jedynie z wydrukami zarówno czarno-białymi, jak również kolorowymi, jednak nie mają funkcji ksero ani skanera. Mogą one również nie poradzić sobie z wydrukami wysokiej jakości zdjęć.

Najnowsze drukarki wyposażone są w oprogramowanie, dzięki któremu możemy z nich zrobić nie tylko ksero, ale również skaner. Możemy również posłużyć się nimi podczas drukowania fotografii, czy to z wakacji, czy nawet w pracy. Ich mankamentem może być to, że ich sterowniki nie pasują do starszego typu oprogramowania.

Które z nich są najlepsze? Tak naprawdę nie ma gorszych i lepszych drukarek. Każdy potrzebuje innego modelu i każdy znajdzie dla siebie to, co najlepsze. Niektórzy użytkownicy potrzebują najnowszych modeli z najnowszym oprogramowaniem, a innym wystarczy starzy model drukarki igłowej. Tak naprawdę każda drukarka jest dobra o ile wiemy, jak wykorzystać jej zalety.

Dodaj komentarz