Jaką drukarkę wybrać do druku zdjęć?

69700_1417

Zdjęcia to jedna z rzeczy, którą każdy człowiek lubi mieć w swoim domu. Fakt, każdy ma teraz zdjęcia na komputerze, na różnego rodzaju dyskach, jednak takie wydrukowane do obejrzenia w albumie są najcenniejsze. Czy w takim razie drukować zdjęcia u profesjonalistów, czy może wydrukować je w zaciszu domowym? A może jesteś profesjonalistą, który potrzebuje drukarki i nie wiesz jaką wybrać? Faktycznie wybór drukarki do zdjęć nie jest łatwy. Jest tyle modeli na rynku, że można się w tym pogubić. Którą drukarkę wybrać? Czym się sugerować?

W obecnych czasach rynek jest zalany różnego rodzaju drukarkami, zarówno atramentowymi, jak i laserowymi, które nazywane są „drukarkami fotograficznymi”. Jeżeli ktoś pójdzie w zaparte, to można uznać, że na każdej drukarce da się wydrukować zdjęcie. Czy jednak o to chodzi? Do wydruku fotografii stosuje się drukarki atramentowe, które wyposażono w większą ilość kolorowych tuszy. Zostały one również wyposażone w parametry i funkcje, które są ściśle powiązane z drukowaniem fotografii. Wybierając się do sklepu na pewno je zauważymy, ponieważ oznaczono je napisem „photo”. Na tych drukarkach można wydrukować zdjęcia nie tylko z komputera, ale również prosto z aparatu (za pomocą kabla USB albo podczerwieni). Ich atutem jest dość przystępna cena.

Jeżeli jesteśmy profesjonalistami, którzy potrzebują mini laboratorium fotograficznego, wówczas możemy wyposażyć się w tzw. drukarki termosublimacyjne. Są one przystosowane typowo do wydruku zdjęć, jednak ich wadą jest dość wysoka cena.

Trzecim typem drukarek są drukarki laserowe. Jednak tych eksperci nie polecają do wydruku zdjęć. Niestety okazuje się, że drukarka, która jest rewelacyjna przy wydruku tekstu, nie radzi sobie z wydrukiem fotografii. Jakość zdjęć nie jest zadowalająca.

Kiedy chcemy drukować zdjęcia musimy pamiętać, że nie tylko drukarka jest ważna, ale również papier, na jakim drukujemy nasze fotografie. Zwykły papier nie nadaje się do tego. Do każdej drukarki musimy dobrać inny papier fotograficzny, odpowiedni do jej parametrów.

Dodaj komentarz